MWSP-12-SS
Manufacturer Part Number:
MWSP-12-SS
Manufacturer/Brand:
Ruland Manufacturing
Part of Description:
12 MM STAINLESS SHAFT COLLAR
Stock Condition:
12
Manufacturer :
Ruland Manufacturing
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
1.102" (28.00mm) Outer Diameter x 0.945" (24.00mm) Width
Type :
Shaft Collar
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR
Catalog related products
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR