SN75LBC978DLR
- Manufacturer Part Number:
- SN75LBC978DLR
- Part of Description:
- IC TRANSCEIVER HALF 9/9 56SSOP
- Duplex :
- Half
- Number of Drivers/Receivers :
- 9/9
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Package / Case :
- 56-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
- Protocol :
- RS422, RS485
- Receiver Hysteresis :
- 45 mV
- Supplier Device Package :
- 56-SSOP
- Voltage - Supply :
- 4.75V ~ 5.25V