SN75LBC784DWR
Manufacturer Part Number:
SN75LBC784DWR
Part of Description:
IC TRANSCEIVER FULL 4/4 28SOIC
Duplex :
Full
Number of Drivers/Receivers :
4/4
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Protocol :
RS423
Receiver Hysteresis :
40 mV
Supplier Device Package :
28-SOIC
Voltage - Supply :
10.8V ~ 13.2V