28MILW16878/1STRGRA
Manufacturer Part Number:
28MILW16878/1STRGRA
Part of Description:
HOOK-UP STRND 28AWG GRAY 100'
Stock Condition:
49
Jacket (Insulation) Diameter :
0.057" (1.45mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.011" (0.28mm)
Jacket Color :
Gray
Operating Temperature :
105°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
28 AWG