CVCO33CL-0770-0870
- Manufacturer Part Number:
- CVCO33CL-0770-0870
- Manufacturer/Brand:
- Crystek Corporation
- Part of Description:
- VCO 820MHZ 0-10V 7.62MMX7.62MM
- Manufacturer :
- Crystek Corporation
- Product Category :
- VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
- 2nd Harmonic, Typ (dBc) :
- -10
- Frequency - Center :
- 820MHz
- Frequency Range :
- 770 ~ 870MHz
- Height :
- 0.079" (2.00mm)
- Icc Max :
- 12mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 12-QFN, Variant
- Phase Noise Typ (dBc/Hz) :
- -108
- Power (dBm) :
- 3.5 ±1.5
- Product Status :
- Active
- Pushing (MHz/V) :
- 0.5
- Size / Dimension :
- 0.300" L x 0.300" W (7.62mm x 7.62mm)
- Tuning Voltage (VDC) :
- 0 V ~ 10 V
- Voltage - Supply :
- 5V