CPRD12-2-A
Manufacturer Part Number:
CPRD12-2-A
Manufacturer/Brand:
Schmidt Kupplung
Part of Description:
1/8" CONTROLFLEX COUPLING HUB
Stock Condition:
8
Manufacturer :
Schmidt Kupplung
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
0.748" (19.00mm) Outer Diameter x 0.787" (20.00mm) Length
Type :
Coupling Hub
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR