CPTDK16-6-A
Manufacturer Part Number:
CPTDK16-6-A
Manufacturer/Brand:
Schmidt Kupplung
Part of Description:
3/8" CONTROLFLEX COUPLING HUB
Stock Condition:
5
Manufacturer :
Schmidt Kupplung
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
0.984" (25.00mm) Outer Diameter x 1.024" (26.00mm) Length
Type :
Coupling Hub
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR