LV-MCL-16-A
Manufacturer Part Number:
LV-MCL-16-A
Manufacturer/Brand:
Ruland Manufacturing
Part of Description:
16 MM ALUMINUM COLLAR & LEVER
Stock Condition:
387
Manufacturer :
Ruland Manufacturing
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
1.339" (34.00mm) Outer Diameter
Type :
Shaft Collar and Lever
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR
Catalog related products
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR