GT1875-60
Manufacturer Part Number:
GT1875-60
Manufacturer/Brand:
Ondrives.US Corp
Part of Description:
SHAFT, 0.1875 DIA. X 6IN LG
Stock Condition:
86
Manufacturer :
Ondrives.US Corp
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
0.187" Dia x 6.000" L (4.76mm x 152.40mm)
Type :
Shaft, Ground
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    SHAFT, 0.1872 DIA. X 4IN LG
    SHAFT, 0.1872 DIA. X 4.75IN LG
    SHAFT, 0.0625 DIA. X 4IN LG
    SHAFT, 0.0625 DIA. X 8IN LG
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR