1.75RD304SS-36
Manufacturer Part Number:
1.75RD304SS-36
Manufacturer/Brand:
Remington Industries
Part of Description:
1-3/4" DIAMETER, 304 STAINLESS S
Stock Condition:
50
Manufacturer :
Remington Industries
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
1.750" Dia x 36.000" L (44.45mm x 914.40mm)
Type :
Stainless Round Rod
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR