2.0RD6061T6511-24
Manufacturer Part Number:
2.0RD6061T6511-24
Manufacturer/Brand:
Remington Industries
Part of Description:
2.0RD6061T6511-24 2" DIAMETER, 6
Stock Condition:
50
Manufacturer :
Remington Industries
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
2.000" Dia x 24.000" L (50.80mm x 609.60mm)
Type :
Aluminum Round Rod
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR