0.25X0.50FLT304SS-1
Manufacturer Part Number:
0.25X0.50FLT304SS-1
Manufacturer/Brand:
Remington Industries
Part of Description:
1/4X1/2 304 STNLSS STL FLT 1"L
Stock Condition:
50
Manufacturer :
Remington Industries
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
1.000" L x 0.500" W x 0.250" H (25.40mm x 12.70mm x 6.35mm)
Type :
Stainless Flat Bar
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR