GS1247-12
Manufacturer Part Number:
GS1247-12
Manufacturer/Brand:
Ondrives.US Corp
Part of Description:
SHAFT, 0.1247 DIA. X 1.25IN LG
Stock Condition:
16
Manufacturer :
Ondrives.US Corp
Product Category :
Structural, Motion Hardware
Product Status :
Active
Specifications :
1.250" Dia x 60.000" L (31.76mm x 1524.00mm)
Type :
Shaft, Ground
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    SHAFT, 0.1872 DIA. X 4IN LG
    SHAFT, 0.1872 DIA. X 4.75IN LG
    SHAFT, 0.0625 DIA. X 4IN LG
    SHAFT, 0.0625 DIA. X 8IN LG
Catalog related products
  • Ruland Manufacturing
    25 MM OLDHAM COUPLING HUB
  • Ruland Manufacturing
    16 MM OLDHAM COUPLING HUB
    12 MM OLDHAM COUPLING HUB
    75 MM STEEL SHAFT COLLAR
    40 MM STAINLESS SHAFT COLLAR