MAX22500EATB+
- Manufacturer Part Number:
- MAX22500EATB+
- Manufacturer/Brand:
- Analog Devices, Inc.
- Part of Description:
- IC TRANSCEIVER HALF 1/1 10TDFN
- Stock Condition:
- 761
- Manufacturer :
- Analog Devices, Inc.
- Product Category :
- Drivers, Receivers, Transceivers
- Data Rate :
- 100Mbps
- Duplex :
- Half
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Drivers/Receivers :
- 1/1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 10-WFDFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Protocol :
- RS422, RS485
- Receiver Hysteresis :
- 250 mV
- Supplier Device Package :
- 10-TDFN (3x3)
- Type :
- Transceiver
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 5.5V