MAX22506EASA+
- Manufacturer Part Number:
- MAX22506EASA+
- Manufacturer/Brand:
- Analog Devices, Inc.
- Part of Description:
- 50MBPS RS-485 TRANSCEIVER
- Stock Condition:
- 579
- Manufacturer :
- Analog Devices, Inc.
- Product Category :
- Drivers, Receivers, Transceivers
- Data Rate :
- 50Mbps
- Duplex :
- Half
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Drivers/Receivers :
- 1/1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Product Status :
- Active
- Protocol :
- RS422, RS485
- Receiver Hysteresis :
- 250 mV
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Type :
- Transceiver
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 5.5V