GSPW1653JTE-24Y-TR
Manufacturer Part Number:
GSPW1653JTE-24Y-TR
Manufacturer/Brand:
Stanley Electric
Part of Description:
POWER LED
Manufacturer :
Stanley Electric
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
2400K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
85
Current - Max :
800mA
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
100lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
95 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CONN MOD BLOCK FOR SLIM STICK
    CONN MOD COUPLER W/DOUBLE CABLE
    CONN MOD COUPLER W/SGL CABLE
    LED CONN ASSY SGL 3W 24VDC CC
    LED CONN ASSY SGL 3W 24VDC CV