L152-5070502400000
- Manufacturer Part Number:
- L152-5070502400000
- Part of Description:
- WHITE 70CRI 24V 4000K
- CCT (K) :
- 5000K
- Color :
- White, Cool
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 240mA
- Current - Test :
- 160mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 590lm (Typ)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 154 lm/W
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead Exposed Pad
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 0.205" L x 0.228" W (5.20mm x 5.80mm)
- Supplier Device Package :
- 5258
- Viewing Angle :
- 115°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 24V