ASMT-JW32-NWXH1
- Manufacturer Part Number:
- ASMT-JW32-NWXH1
- Manufacturer/Brand:
- Broadcom
- Part of Description:
- LED ASMT-JX32 COOL WHT 5075K SMD
- Manufacturer :
- Broadcom
- Product Category :
- White LED Lighting
- CCT (K) :
- 5075K (4500K ~ 5650K)
- Color :
- White, Cool
- CRI (Color Rendering Index) :
- Current - Max :
- 700mA
- Current - Test :
- 350mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 131lm (114lm ~ 148lm)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 111lm
- Height - Seated (Max) :
- 0.077" (1.95mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 117 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1616 (4040 Metric)
- Product Status :
- Last Time Buy
- Size / Dimension :
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Supplier Device Package :
- Viewing Angle :
- 140°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.2V