EH320-TFC-CC-DK1-010.0M
- Manufacturer Part Number:
- EH320-TFC-CC-DK1-010.0M
- Manufacturer/Brand:
- Connor Winfield
- Part of Description:
- XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ TFCS
- Stock Condition:
- 4
- Manufacturer :
- Connor Winfield
- Product Category :
- Pin Configurable/Selectable Oscillators
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- Frequency - Output 1 :
- 10MHz
- Frequency - Output 2 :
- 10MHz
- Frequency - Output 3 :
- 10MHz
- Frequency - Output 4 :
- 5MHz
- Frequency Stability :
- ±5ppb
- Function :
- Height :
- 0.567" (14.40mm)
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Output :
- LVCMOS, Sine Wave
- Package / Case :
- 16-SMD Module
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
- Type :
- OCXO
- Voltage - Supply :
- 3.3V