FSUSB23L10X
- Manufacturer Part Number:
- FSUSB23L10X
- Manufacturer/Brand:
- onsemi
- Part of Description:
- IC USB SWITCH 2X2 10MICROPAK
- Manufacturer :
- onsemi
- Product Category :
- Analog Switches - Special Purpose
- -3db Bandwidth :
- 720MHz
- Applications :
- USB
- Features :
- USB 2.0
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
- Number of Channels :
- 1
- On-State Resistance (Max) :
- 10Ohm
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 10-UFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 10-MicroPak™
- Switch Circuit :
- DPDT
- Voltage - Supply, Dual (V±) :
- Voltage - Supply, Single (V+) :
- 3V ~ 3.6V