565CAA10M0000ACGR
- Manufacturer Part Number:
- 565CAA10M0000ACGR
- Manufacturer/Brand:
- Skyworks Solutions, Inc.
- Part of Description:
- OSCILLATOR SMD
- Manufacturer :
- Skyworks Solutions, Inc.
- Product Category :
- Oscillators
- Absolute Pull Range (APR) :
- ±20ppm
- Base Resonator :
- Crystal
- Current - Supply (Max) :
- 145mA
- Frequency :
- 10 MHz
- Frequency Stability :
- ±20ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height - Seated (Max) :
- 0.056" (1.43mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- CMOS
- Package / Case :
- 6-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- Spread Spectrum Bandwidth :
- Type :
- VCXO
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.3V