L170-3090701200000
- Manufacturer Part Number:
- L170-3090701200000
- Part of Description:
- WARM-WHITE 90 CRI
- CCT (K) :
- 3000K
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 1.2A
- Current - Test :
- 700mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 1128lm (Typ)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.030" (0.75mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 137 lm/W
- Size / Dimension :
- 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 11.8V