L150-40705006000S0
Manufacturer Part Number:
L150-40705006000S0
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
NEUTRAL-WHITE 70 CRI 6V
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
4000K
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1A
Current - Test :
800mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
835lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
172 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.197" L x 0.204" W (5.00mm x 5.18mm)
Supplier Device Package :
2020
Viewing Angle :
116°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
6.1V