MLCSWT-A1-0000-000050
- Manufacturer Part Number:
- MLCSWT-A1-0000-000050
- Manufacturer/Brand:
- Cree LED
- Part of Description:
- LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD
- Manufacturer :
- Cree LED
- Product Category :
- White LED Lighting
- CCT (K) :
- 6200K
- Color :
- White, Cool
- CRI (Color Rendering Index) :
- 75 (Typ)
- Current - Max :
- 175mA
- Current - Test :
- 50mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 33lm (31lm ~ 35lm)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.052" (1.33mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 103 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 4-SMD, J-Lead Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.124" W (3.50mm x 3.15mm)
- Supplier Device Package :
- SMD
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 6.4V