L150-65705006000S0
- Manufacturer Part Number:
- L150-65705006000S0
- Part of Description:
- COOL-WHITE 70 CRI 6V
- CCT (K) :
- 6500K
- Color :
- White, Cool
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 1A
- Current - Test :
- 800mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 803lm (Typ)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 165 lm/W
- Size / Dimension :
- 0.197" L x 0.204" W (5.00mm x 5.18mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 6.1V