MC68HC000RC12
Manufacturer Part Number:
MC68HC000RC12
Manufacturer/Brand:
NXP Semiconductors
Part of Description:
IC MPU M680X0 12MHZ 68PGA
Manufacturer :
NXP Semiconductors
Core Processor :
EC000
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
68-BCPGA
Product Status :
Obsolete
Speed :
12MHz
Supplier Device Package :
68-PGA (26.92x26.92)
USB :
Voltage - I/O :
5.0V