IDT79RC32V334-100BBI
Manufacturer Part Number:
IDT79RC32V334-100BBI
Part of Description:
IC MPU INTERPRISE 100MHZ 256BGA
Core Processor :
MIPS-II
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
256-BBGA
RAM Controllers :
SDRAM
Speed :
100MHz
Supplier Device Package :
256-PBGA (17x17)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR