MC68360CZP25LR2
- Manufacturer Part Number:
- MC68360CZP25LR2
- Manufacturer/Brand:
- NXP Semiconductors
- Part of Description:
- IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA
- Manufacturer :
- NXP Semiconductors
- Co-Processors/DSP :
- Communications; CPM
- Core Processor :
- CPU32+
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- 10Mbps (1)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 357-BGA
- Product Status :
- Obsolete
- Speed :
- 25MHz
- Supplier Device Package :
- 357-PBGA (25x25)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5.0V