MP-3020-3100-40-70
- Manufacturer Part Number:
- MP-3020-3100-40-70
- Manufacturer/Brand:
- Luminus Devices
- Part of Description:
- LED NEUTRAL WHITE 4000K 70CRI
- Manufacturer :
- Luminus Devices
- Product Category :
- White LED Lighting
- CCT (K) :
- 4000K
- Color :
- White, Neutral
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 120mA
- Current - Test :
- 100mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 138lm (Typ)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.52mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 145 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1208 (3020 Metric)
- Product Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.079" W (3.00mm x 2.00mm)
- Supplier Device Package :
- 3020
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 9.5V