IDT79RV4700-175DP
Manufacturer Part Number:
IDT79RV4700-175DP
Part of Description:
IC MPU MIPS-I 175MHZ 208QFP
Co-Processors/DSP :
System Control; CP0
Core Processor :
MIPS-I
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 64-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
208-BFQFP Exposed Pad
Speed :
175MHz
Supplier Device Package :
208-PQFP (28x28)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR