IDT79RV4650-200DP
- Manufacturer Part Number:
- IDT79RV4650-200DP
- Part of Description:
- IC MPU MIPS-I 200MHZ 208QFP
- Core Processor :
- MIPS-I
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 64-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 85°C (TC)
- Package / Case :
- 208-BFQFP Exposed Pad
- RAM Controllers :
- DRAM
- Speed :
- 200MHz
- Supplier Device Package :
- 208-PQFP (28x28)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 3.3V