IDT79RC64V475-200DP
Manufacturer Part Number:
IDT79RC64V475-200DP
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics Corporation
Part of Description:
IC MPU MIPS-I 200MHZ 208QFP
Manufacturer :
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
System Control; CP0
Core Processor :
MIPS-I
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 64-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
208-BFQFP Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
SDRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
200MHz
Supplier Device Package :
208-PQFP (28x28)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    CAPACITOR CERM
    MA3075 - Trans Voltage Suppresso
    5P4M - Thyristor 5A SCR