MC68MH360RC33L
- Manufacturer Part Number:
- MC68MH360RC33L
- Manufacturer/Brand:
- NXP Semiconductors
- Part of Description:
- QUICC, 2SMC, 1SPI
- Stock Condition:
- 280
- Manufacturer :
- NXP Semiconductors
- Co-Processors/DSP :
- Communications; CPM
- Core Processor :
- CPU32+
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- 10Mbps (1)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 241-BEPGA
- Product Status :
- Obsolete
- RAM Controllers :
- DRAM
- Speed :
- 33MHz
- Supplier Device Package :
- 241-PGA (47.24x47.24)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5V