RM5231A-350P-B002
Manufacturer Part Number:
RM5231A-350P-B002
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
MIPS PROCESSOR - 32-BIT SYSAD -
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
MIPS RISC
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 64-Bit
Active
RAM Controllers :
SDRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
350MHz
Supplier Device Package :
USB :
Voltage - I/O :
2.5V, 3.3V