TS68EN360VA25L
Manufacturer Part Number:
TS68EN360VA25L
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
IC MPU CPU32 25MHZ 240CERQUAD
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Communications; CPM
Core Processor :
CPU32+
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10Mbps (1)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
240-BFCQFP
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
240-CERQUAD (31x31)
USB :
Voltage - I/O :
5.0V