IBM25PPC750FX-GR0133T
- Manufacturer Part Number:
- IBM25PPC750FX-GR0133T
- Manufacturer/Brand:
- IBM
- Part of Description:
- POWERPC 750FX RISC MPU
- Stock Condition:
- 12
- Manufacturer :
- IBM
- Product Category :
- Microprocessors
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- PowerPC 750FX
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- Graphics Acceleration :
- No
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TJ)
- Package / Case :
- 292-BCBGA Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 600MHz
- Supplier Device Package :
- 292-CBGA (21x21)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 2.5V