MC68340AG25E
- Manufacturer Part Number:
- MC68340AG25E
- Manufacturer/Brand:
- Freescale Semiconductor
- Part of Description:
- MICROPROCESSOR, 32 BIT, MC68000
- Stock Condition:
- 134
- Manufacturer :
- Freescale Semiconductor
- Core Processor :
- CPU32
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 144-LQFP
- Product Status :
- Active
- Speed :
- 25MHz
- Supplier Device Package :
- 144-LQFP (20x20)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5.0V