RM7065C-466G-D004
- Manufacturer Part Number:
- RM7065C-466G-D004
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- MICROPROCESSOR
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Microprocessors
- Co-Processors/DSP :
- Core Processor :
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- Graphics Acceleration :
- Mounting Type :
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 64-Bit
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- DDR, SDRAM
- SATA :
- Security Features :
- Speed :
- 466MHz
- Supplier Device Package :
- USB :
- Voltage - I/O :
- 2.5V, 3.3V