PK-12N40PEDRQ
Manufacturer Part Number:
PK-12N40PEDRQ
Manufacturer/Brand:
Mallory Sonalert Products
Part of Description:
BUZZER PIEZO 12V 13.8MM TH
Stock Condition:
111
Manufacturer :
Mallory Sonalert Products
Product Category :
Alarms, Buzzers, and Sirens
Approval Agency :
Current - Supply :
12mA
Driver Circuitry :
Indicator, Internally Driven
Duration :
Frequency :
4.1kHz
Height - Seated (Max) :
0.303" (7.70mm)
Ingress Protection :
Input Type :
DC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Single Tone, Visual Indicator
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.543" Dia (13.80mm)
Sound Pressure Level (SPL) :
83dB @ 12V, 10cm
Technology :
Piezo
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated :
12 V
Voltage Range :
3 ~ 15V
International Shipping, on time,   every time.
Manufacturer related products
    WASHER COMPRESSION SNP SERIES
    REPLACEMENT NEMA GASKET FOR ZA &
    AUDIO DEVICES
    REPLACEMENT NUT FOR 22MM ZA & ZT