SCF5250LPV100
Manufacturer Part Number:
SCF5250LPV100
Manufacturer/Brand:
Motorola
Part of Description:
MICROPROCESSOR, 32-BIT, 100MHZ,
Manufacturer :
Motorola
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
Coldfire V2
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
144-LQFP
Product Status :
Active
RAM Controllers :
SDRAM
SATA :
Security Features :
Speed :
100MHz
Supplier Device Package :
144-LQFP (20x20)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V