MC68340PV16EB1
- Manufacturer Part Number:
- MC68340PV16EB1
- Stock Condition:
- 23
- Core Processor :
- CPU32
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 144-LQFP
- RAM Controllers :
- DRAM
- Speed :
- 16MHz
- Supplier Device Package :
- 144-LQFP (20x20)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5V