MC68SEC000FU20R2
Manufacturer Part Number:
MC68SEC000FU20R2
Manufacturer/Brand:
Freescale Semiconductor
Part of Description:
MPU, 32-BIT, 20MHZ PQFP64
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
M68000
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
64-QFP
Product Status :
Active
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
20MHz
Supplier Device Package :
64-QFP (14x14)
USB :
Voltage - I/O :
3.3V, 5V