MPC755BRX350TE
- Manufacturer Part Number:
- MPC755BRX350TE
- Manufacturer/Brand:
- Freescale Semiconductor
- Part of Description:
- RISC MICROPROCESSOR, 32 BIT, PO
- Manufacturer :
- Freescale Semiconductor
- Core Processor :
- PowerPC
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 105°C (TA)
- Package / Case :
- 360-BCBGA, FCCBGA
- Product Status :
- Active
- Speed :
- 350MHz
- Supplier Device Package :
- 360-CBGA (25x25)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 2.5V, 3.3V