MC68EC060ZU66
- Manufacturer Part Number:
- MC68EC060ZU66
- Stock Condition:
- 846
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 32-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 304-LBGA Exposed Pad
- Speed :
- 66MHz
- Supplier Device Package :
- 304-TBGA (31x31)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 3.3V