MC68HC001FN16
- Manufacturer Part Number:
- MC68HC001FN16
- Stock Condition:
- 743
- Core Processor :
- MC68HC001
- Number of Cores/Bus Width :
- 1 Core, 16/32-Bit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 68-LCC (J-Lead)
- Speed :
- 16MHz
- Supplier Device Package :
- 68-PLCC (24.21x24.21)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5V