MC68040RC33V
- Manufacturer Part Number:
- MC68040RC33V
- Manufacturer/Brand:
- Motorola
- Part of Description:
- MICROPROCESSOR, 32 BIT, MC68000
- Manufacturer :
- Motorola
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 182-BEPGA
- Product Status :
- Active
- Speed :
- 33MHz
- Supplier Device Package :
- 182-PGA (47.24x47.24)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5.0V