MC68LC040RC40A
- Manufacturer Part Number:
- MC68LC040RC40A
- Manufacturer/Brand:
- Motorola
- Part of Description:
- 32-BIT, 40MHZ, CMOS, PPGA179
- Stock Condition:
- 294
- Manufacturer :
- Motorola
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 179-BPGA
- Product Status :
- Obsolete
- Speed :
- 40MHz
- Supplier Device Package :
- 179-PGA (47.24x47.24)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 5.0V