MC68EN360ZQ33L
Manufacturer Part Number:
MC68EN360ZQ33L
Manufacturer/Brand:
Freescale Semiconductor
Part of Description:
QUICC COMMUNICATIONS CONTROLLER,
Stock Condition:
660
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Co-Processors/DSP :
Communications; CPM
Core Processor :
CPU32+
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10Mbps (1)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
357-BBGA
Product Status :
Active
RAM Controllers :
DRAM
Speed :
33MHz
Supplier Device Package :
357-PBGA (25x25)
USB :
Voltage - I/O :
5.0V