MC68MH360VR25VL
- Manufacturer Part Number:
- MC68MH360VR25VL
- Manufacturer/Brand:
- Freescale Semiconductor
- Part of Description:
- SERIAL I/O CONTROLLER, 1.25MBPS
- Stock Condition:
- 37
- Manufacturer :
- Freescale Semiconductor
- Co-Processors/DSP :
- Communications; CPM
- Core Processor :
- CPU32+
- Display & Interface Controllers :
- Ethernet :
- 10Mbps (1)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 357-BBGA
- Product Status :
- Active
- RAM Controllers :
- DRAM
- Speed :
- 25MHz
- Supplier Device Package :
- 357-PBGA (25x25)
- USB :
- Voltage - I/O :
- 3.3V