MQ80960MC-25
Manufacturer Part Number:
MQ80960MC-25
Manufacturer/Brand:
Intel
Part of Description:
RISC MPU, 32-BIT, 25MHZ CQFP164
Stock Condition:
373
Manufacturer :
Intel
Product Category :
Microprocessors
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
Intel® 80960XA
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 85°C (TC)
Package / Case :
164-BCQFP Exposed Pad
Product Status :
Active
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
25MHz
Supplier Device Package :
164-CQFP (28.71x28.71)
USB :
Voltage - I/O :
5V